Zámek Neuschwanstein a Zugspitze 2962m.n.m.

REZERVOVAT
Cena:    1 590 ,-Kč / osoba 
destination
Zámek Neuschwanstein a Zugspitze 2962m.n.m.

Impozantní zámek Neuschwanstein se nachází v nadmořské výšce 940 m.n.m., v podhůří Alp, nedaleko německo-rakouských hranic. Je umístěn na vysokém, skalnatém vrchu, nechal jej vybudovat Ludvík II. v roce 1869 a stavba trvala 17 let.

Vrchol Zugspitze je nevyšší horou Německa, měří 2962 metrů a nachází se v alpském masivu Wetterstein, pouhých 25 kilometrů vzdušnou čarou od Neuschwansteinu. Dostaneme se sem pohodlně, kabinovou lanovkou. Dolní stanice se nachází v nadmořské výšce 944 metrů, takže nás čeká uctihodné převýšení téměř 2000 metrů. Při dobrém počasí pak můžete z nejvyššího německého vrcholku pozorovat až 400 okolních vrcholů.

Budeme také projíždět známým zimním lyžařským střediskem Garmisch-Partenkirchen (GaPa), kde se v roce 1936 konaly zimní olympijské hry. V té době nikdo netušil, že Německo, hostící toho roku také letní olympijské hry v Berlíně, rozpoutá za pouhé 3 roky II. světovou válku.

Vydejte se s CK Experitour na výlet, kde během jediného dne uvidíte úchvatné alpské scenérie, podíváte se na světově známý zámek, poslechnete si od našich průvodců výklad ke všem místům, zabrouzdáme do historie včetně II. světové války a ještě před půlnocí se vrátíme zpět do místa vašeho bydliště.

date
21.5.2016
transit
Klimatizovaný autokar s TV, WC

Nástupní místa:
Praha - Hlavní nádraží - úroveň magistrály, venku před Fantovou kavárnou
Beroun – Obchodní ulice, čerpací stanice OMV
Plzeň – čerpací stanice Shell u autobusového nádraží
Další nástupní místa, které jsou na trase Praha – Plzeň – Rozvadov lze domluvit individuálně.
cena
Doprava klimatizovaným autobusem s TV a WC, služby průvodce po celou dobu výletu.

V ceně nejsou zahrnuty vstupy: zámek Neuschwanstein 12 euro, kabinová lanovka na Zugspitze 41 euro.

JIŽ JSTE S NÁMI CESTOVALI? Máme pro vás připravenou speciální cenu. Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem a řekneme vám, na kolik vás tento výlet vyjde.
pojisteni
Nenechte nic náhodě. Cestovní pojištění můžete uzavřít zde a v případě zranění tak ušetříte i statisíce korun. Cena pouze 16 Kč/den.
program
00:30 odjezd z Prahy, Hlavního nádraží, 01:05 nástup v Berouně (Obchodní ulice, čerpací stanice OMV), 01:50 nástup v Plzni (čerpací stanice Shell, vedle autobusového nádraží).

V ranních hodinách průjezd městem Garmisch Partenkirchen (možnost vidět známé skokanské můstky a olympijský stadion), kolem 7. hodiny ráno příjezd k jezeru Eibsee, kde se také nachází spodní stanice lanovky na Zugspitze. Zde se můžete rozhodnout, zda-li se na nejvyšší horu Německa vypravíte či nikoli. Ti, kteří na vrchol nevydají se mohou projít kolem jezera, odkud mohou pozorovat okolní vrcholky. Případně se vydat vlakem (zubačkou) do Garmisch Partenkirchenu. GaPa je vzdálené asi 5 kilometrů a samotná jízda speciálním vláčkem je také zážitkem.

Ještě před polednem se přesuneme k zámku Neuschwanstein, kam bychom měli dorazit do 13. hodiny. Následuje prohlídka zámku, která probíhá vždy s hradním průvodcem přednášejícím v angličitně nebo němčině. Zdarma si můžete zapůjčit českého audioprůvodce. Pokud se vám nebude chtít jít přímo na hrad, je opět možnost strávit odpoledne kolem přilehlého jezera Alpsee nebo se projít kolem zámku. Po prohlídce bude také čas na občerstvení a naposled se budete moci pokochat pohledem na Alpy. Kolem 17. hodiny se pak vydáme na cestu zpět do ČR.

Příjezd do Plzně i Prahy je plánovaný nejpozději do půlnoci.

Všechny uvedené časy jsou pouze orientační. CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat návštěvu hory Zugspitze.

Změna programu vyhrazena.
fotogalerie