Rumunsko, poznávací zájezd

REZERVOVAT
Cena:    6 990 ,-Kč / osoba4.5.2018
 
destination
Rumunsko, poznávací zájezd

Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu, Sigishoara nebo třeba Alba Iulia. Během 6-ti denního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu, a na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Vydejte se s CK Experitour do zapomenutého, ale krásného Rumunska, kterému se také přezdívá perla Balkánu. Ubytováni budeme v moderních hotelech ve dvoulůžkových pokojích. V ceně je také snídaně i večeře.

date
4.5. - 9.5.2018

v případě velkého zájmu jako bylo v roce 2017, bude možná přidán druhý termín
transit
Doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje a pivo.

Nástupní místa:
Praha, Hlavní nádraží
Jihlava, nástupní místo dle dohody
Brno, čerpací stanice OMV u Avion Shopping parku (dálnice D2, směr z Brno-Bratislava)
Bratislava, čerpací stanice OMV na D2 u sjezdu na Jarovce
cena
Doprava autobusem s TV, WC a klimatizací
3x ubytování v hotelech ve dvoulůžkovém pokojí
3x snídaně
3x večeře
Průvodce po celou dobu zájezdu
Pojištění CK proti úpadku

V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů.
pojisteni
Nenechte nic náhodě. Cestovní pojištění můžete uzavřít zde a v případě zranění tak ušetříte i statisíce korun.
program
Vše důležité v bodech:
  • V den odjezdu (pátek) odjíždíme z Prahy až ve 20 hodin. V úterý 8.5.2018 je státní svátek.
  • Postačí Vám pouze 2 dny dovlené!
  • Všechny tři noci ubytování zůstáváme ve stejném hotelu z kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety. Není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování.
  • Při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře.
  • Zájezdem vás bude provázet český průvodce, hovořící rumunsky.

1.den

V pátek 4.5.2018 ve 20 hodin odjezd z Prahy, nástup v Brně 22:30, možný nástup také v Bratislavě. Noční přejezd Maďarska.

2.den

V odpoledních hodinách příjezd do města Sibiu, dle počasí buď prohlídka města nebo výjezd autobusem až k jezeru Bale Lac (2034 m.n.m.), nebo pomocí lanovky. V odpoledních hodinách odjezd do města Predeal, ubytování, večeře.

3.den

Po snídani se vydáme na Drákulův hrad Bran, jehož historie sahá až do 14. století. Hrad se nachází v malebné krajině transylvánských Alp, v nadmořské výšce přibližně 770 m.n.m. Postava hraběte Drákuly pochází ze Stokerova románu a navazuje na historickou postavu valašského knížete Vlada Tepeše, který se proslavil právě svou krutostí.
Odpoledne se podíváme do nedalekého města Brašov, kde budeme moci obdivovat Černý kostel (katedrálu), údajně největší stavbu svého druhu mezi Vídní a Istanbulem. Budete mít také možnost vyjíždky lanovkou přímo z centra města na přilehlý vrchol Tampa.
Podvečer návrat do hotelu, večeře.

4.den

Ráno po snídani zamíříme do obce Busteni, odkud vyjedeme lanovkou na vrchol Babele, do nadmořské výšky přes 2200 m.n.m. Vydáme se na nenáročnou procházku a za příznivého počasí budeme moci vystoupat až na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi, Omu (2507 m.n.m.).
Odpoledne se přesuneme do sousedního města Sinaia a navštívíme zámek Peleš. Stavba postavená až na konci 19.století sloužila jako letní sídlo rumnského krále Carola I. Pestře zdobený interiér i krásná okolní krajina nadchne snad každého návštěvníka. Návrat do hotelu, večeře.

5.den

Ráno opustíme náš hotel a zamíříme do historického města Alba Iulia (nebo Sibiu - podle toho, zda-li Sibiu zvládneme hned první den, či nikoli). Čeká nás prohlídka města s průvodcem. Opravené domy, zrekonstruované kostely i upravená náměstí dokazují, že město bylo po právu vyhlášeno pro rok 2007 evropským městem kultury. Večer nás čeká návrat do ČR, noční transfer přes Maďarsko a Slovensko.

6.den

Ráno nebo během dopoledne návrat zpět do ČR.
Změna programu vyhrazena.

CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.
fotogalerie